Nieuws

Na reeks klach­ten: ook men­sen met autis­me zon­der bege­lei­der wel­kom in prik­kel­ar­me wacht­rij in Bellewaerde

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Pretpark Bellewaerde in Ieper moet vanaf nu ook mensen met autisme toelaten in de prikkelarme wachtrij zonder begeleider. Dat oordeelt Het Vlaams Mensenrechteninstituut na enkele klachten.

Tot nu moesten mensen met autisme altijd een begeleider mee hebben als ze via de prikkelarme wachtrij op een attractie wilden. Volgens het pretpark voor de veiligheid. Discriminerend vond onder meer een vereniging voor mensen met autisme. 

Het pretpark moet de regels nu aanpassen. Eerder moest ook Plopsaland in De Panne aanpassingen doorvoeren, al is dat volgens de autismevereniging nog niet gebeurd.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?