Nieuws

Mira­dor brengt Noord­zee tot leven op The­a­ter Aan Zee

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Gisteren is in Oostende de voorstelling Mirador op Theater Aan Zee in première gegaan. Het is een merkwaardige kunstinstallatie van een Oostends koppel met 65 opgezette zeedieren in een gouden kader. Bart Jacobs zette vissen, krabben, zeepaardjes en zelfs een zeehond op. Marleen Claeys maakte een voorstelling met verhalen rond de zeedieren.

Marleen Claeys: "Het is een ode aan de zee. Ook de kaders verwijzen naar de gouden tijd toen er stillevens gemaakt werden." Elk zeedier vertelt een apart verhaal. De verhalen zijn wetenschappelijk, culinair of poëtisch.

De vertelstemmen van onder andere Dimitri Verhulst, Johannes Verschaeve en Marijke Pinoy zijn er te horen. Advocaat Walter van Steenbrugge ziet een parallel met het thema van Theater Aan Zee, namelijk de mensenrechten.

Bart Jacobs gaf vakkundig 65 zeedieren een leven na de dood. De voorstelling Mirador loopt nog elke dag tot zaterdag in het Maritiem Instituut Mercator.

Mirador in Oostende
Stefaan Six
Louis Maes

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?