Minister Brouns geeft vergunning voor gasleiding Fluxys tussen Zeebrugge en Lievegem
Gasnetbeheerder Fluxys mag een pijpleiding van 35 kilometer aanleggen van de LNG-terminal in Zeebrugge tot in het Oost-Vlaamse Lievegem. Minister van Omgeving Jo Brouns heeft daarvoor een vergunning afgeleverd.
De leiding is in eerste instantie bestemd voor aardgas, maar ook geschikt voor waterstof. Het dossier past in een reeks vergunningsaanvragen van Fluxys, voor in totaal meer dan 80 kilometer nieuwe gasleidingen door Vlaanderen.
Compensaties
De pijpleiding is een onderdeel van het grote H₂ Highway Zeebrugge - Brussel-project. Fluxys wil nog in het voorjaar 2025 starten met de aanleg van de leiding Zeebrugge-Lievegem. Ze zal de gemeenten Brugge, Knokke-Heist, Damme, Maldegem en Lievegem doorkruisen.
De leiding wordt voornamelijk aangelegd via een open sleuf in landelijk, weinig bevolkt agrarisch gebied. Voor de omwonenden die hinder ondervinden, zijn er compensaties.