Nieuws

Mini Miss Bel­gië krijgt tegenwind

De allereerste Mini Miss België krijgt van minister van Werk Kris Peeters geen toestemming om door te gaan.

"Er zullen geen Amerikaanse toestanden zijn op 21 juli in De Panne op de allereerst Mini Miss België-verkiezing". Dat benadrukt Darline Devos. “We willen de kandidaatjes enkel een leuke dag bezorgen. Met dansen en tekenen. Creatief dus en geen pure schoonheidswedstrijd”. Ze is dan ook geschrokken door de reactie van minister Peeters die de Mini Miss wil verbieden.

Kinderarbeid

"Los van het feit dat ik Mini Miss of Mini Mister-verkiezingen persoonlijk zeer ongepast en geen goed idee vind, is de wetgeving duidelijk", zegt Peeters. Volgens die wet mogen kinderen jongeren dan 15 jaar geen arbeid verrichten, en mogen dergelijke omstandigheden geen schadelijke effecten hebben op het welzijn van het kind. "Door een schoonheidsideaal te promoten heeft een Mini Missverkiezing mogelijk een schadelijke impact op een heel brede groep kinderen. Het uiterlijk is een gegeven waarop een kind zo goed als geen controle heeft. Dat maakt een schoonheidswedstrijd anders dan een talentenshow of sportwedstrijd voor kinderen.

Afwijking

Meer dan 200 meisjes zijn ingeschreven, tussen zes en tien jaar.  De organisatie legt zich niet neer bij het verbod en wil de ingeschreven meisjes niet teleurstellen. Darline Devos zal een afwijking aanvragen bij de sociale inspectie. Dat gebeurt ook bij andere wedstrijden voor kinderen, zoals Eurosong For  Kids, bijvoorbeeld.

Andy Debo
Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?