Nieuws

Met Glo­ria’ naar Euro­song? Ste­fa­nie Cal­l­e­baut is klaar voor finale

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De Kortrijkse zangeres Stefanie Callebaut is een van de drie West-Vlaamse kandidaten om België te vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival in Bazel. Komende zaterdag brengen alle kandidaten nog een keer hun nummer, daarna beslist kijkend Vlaanderen wie uiteindelijk naar Zwitserland mag.

Stefanie Callebaut is bij het grote publiek vooral bekend als frontvrouw van de Kortrijkse band SX, maar dit keer treedt ze solo aan met het nummer ‘Gloria’. Ze kijkt met vertrouwen uit naar de finale van komende zaterdag.

"Ik heb al heel wat bagage en ken de mallemolen van de muziekindustrie door en door. Daardoor heb ik weinig zenuwen als ik op het podium sta," zegt ze.

"Dit is volledig Stefanie"

Met ‘Gloria’ brengt Stefanie een apart nummer, en dat blijkt een bewuste keuze te zijn. "Ik had meerdere nummers klaar, maar ik koos het nummer waarbij ik me het meest comfortabel voelde. ‘Gloria’ is volledig Stefanie en dat heb ik verder uitgewerkt en aan de VRT voorgesteld," legt Callebaut uit.

402 BB LINKS callebauteurosong

Wat de uitslag zaterdag ook wordt, verliezen kan de Kortrijkse naar eigen zeggen niet meer. "Gloria is al een nummer dat zoveel verbinding gecreëerd heeft. Er hebben 80 mensen aan dit nummer meegewerkt, vol passie en met heel hun hart. Dat is precies wat muziek moet teweegbrengen," besluit ze.

Op zaterdag 1 februari wordt duidelijk wie België mag vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival.

Jens Lemant
Celien Tanghe