Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
Het ziet er naar uit dat de West-Vlaamse hogescholen Howest en Vives dit academiejaar meer studenten zullen tellen. En dat in tegenstelling tot de nationale trend.
Bij Kulak in Kortrijk, een afdeling van de KU Leuven, zou er wel een terugval zijn, maar die is grotendeels te wijten aan het slechte geboortecijfer in het jaar 1998. Het aantal universiteitsstudenten zal dit jaar overal 5 tot 10 procent lager liggen.
De twee West-Vlaamse hogescholen Howest en Vives doen het ondanks de geboortedaling dus wel goed. Bij Vives, de katholieke hogeschool die geassocieerd is met de KU Leuven, zijn nu al meer nieuwe studenten ingeschreven dan vorig jaar.
De Howest, met campussen in Brugge en Kortrijk, telde vorig academiejaar om en bij de 6.000 hogeschoolstudenten. Ook hier zijn nu al 2 procent meer nieuwkomers ingeschreven, in vergelijking met vorig jaar.