Nieuws

Marc Cou­c­ke krijgt strand­con­ces­sie in Knok­ke-Heist, zes hui­di­ge uit­ba­ters val­len uit de boot

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Knokke-Heist heeft de strandconcessies voor de periode 2027 tot en met 2035 toegewezen. Voor de 26 beschikbare concessies dienden 36 kandidaten een dossier in. Naast heel wat vertrouwde namen komen er ook nieuwe uitbaters bij. Zes huidige concessionarissen verliezen hun concessie.

Verschillende bestaande uitbaters kunnen hun activiteiten voortzetten, maar voor zes huidige concessionarissen is er geen plaats meer in de nieuwe concessieronde. Tegelijk komen er ook nieuwe namen bij.

Strandconcessies Knokke Heist

Opvallend is dat ook ondernemer Marc Coucke een concessie toegewezen krijgt. 

Ellen De Beck en Jonasi Deetens, twee jonge Knokse ondernemers, slaan daarvoor de handen in elkaar met ZouteCoucke. Dat is de entiteit waarin Coucke zijn verschillende projecten aan de kust onderbrengt. Samen starten ze met Woyo Beach, dat dus dezelfde naam draagt als het restaurant dat Coucke in 2025 overnam van Tim De Taeye. 

Woyo Beach Knokke

Onafhankelijke jury

De kandidaten werden beoordeeld door een onafhankelijke jury. Daarbij werd gekeken naar de prijs, de financiële plannen, ervaring en expertise, maar ook naar de kwaliteit van de uitbating en de inrichting. Dat laatste woog het zwaarst door en was goed voor de helft van de 100 punten.

"We hebben veel belang gehecht aan kwaliteit, een sterke lokale verankering en de manier waarop kandidaten een meerwaarde kunnen betekenen voor onze kust."

Gemeentebestuur Knokke-Heist

Volgens het gemeentebestuur kregen alle kandidaten dezelfde kansen en werden ze volgens dezelfde criteria beoordeeld.

"Onze stranden zijn een belangrijk onderdeel van de identiteit en aantrekkingskracht van Knokke-Heist. Daarom wilden we bij deze procedure verder kijken dan alleen het financiële plaatje", zegt het gemeentebestuur. "We hebben veel belang gehecht aan kwaliteit, een sterke lokale verankering en de manier waarop kandidaten een meerwaarde kunnen betekenen voor onze kust."

Hoe werkt zo'n concessie? 

De nieuwe concessies lopen van 1 januari 2027 tot en met 31 december 2035. In tegenstelling tot vroeger, toen stranduitbatingen jaarlijks werden verlengd, krijgen de concessionarissen nu voor negen jaar zekerheid. Een nieuwe periode van negen jaar is mogelijk als ook de overeenkomst tussen Knokke-Heist en het Agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK) wordt verlengd.

De inkomsten uit de concessies worden volgens de gemeente opnieuw geïnvesteerd in het strand en de zeedijk. Het geld gaat onder meer naar onderhoud, nutsvoorzieningen, reddersdiensten en nieuwe faciliteitsgebouwen. Daarnaast stort Knokke-Heist 10 procent van de bruto-inkomsten door aan MDK.

Van west naar oost werden volgende concessies toegewezen:
• Heist: Zonnestrand, Marea, Coconut Beach en Duin 45
• Duinbergen: Kiki Beach, Belle Rive Plage, Brunello’s Beach en Verde Beach.
• Knokke: Bar d’O, Siësta Beach, Pura Vida, Waikiki Beach, Indi Beach, Mood Beach, Knokke Strand, Lichttorenstrand, La Plage Beachclub én het kinderpark ‘Kids Beach’.
• Het Zoute: Woyo Beach, Collins Beach, Vintage Beach, Yalo Plage, Famouz, Sands en Zoutestrand 19.

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville
Bart Coopman
Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?