Nieuws

MAfes­ti­val voor oude muziek start morgen

Van vrijdag 1 augustus tot en met vrijdag 8 augustus vindt in Brugge het MAfestival plaats.

 

Het MAfestival Brugge is een festival voor Oude Muziek. Het focust op de historische uitvoeringspraktijk en is één van de voortrekkers in het vernieuwen en uitbreiden van het genre.

Het MAfestival omvat drie pijlers. Enerzijds worden er tien dagen lang kwaliteitsvolle en verrassende concerten Oude Muziek georganiseerd op verschillende locaties in Brugge en het Ommeland. Daarnaast is MAfestival Brugge jaarlijks dé ontmoetingsplaats voor jonge musici die deelnemen aan de Internationale Wedstrijden Musica Antiqua.

Musica Antiqua

Meer dan 80 kandidaten uit alle hoeken van de wereld nemen dit jaar deel. Zij worden beoordeeld door een jury samengesteld uit leden met een succesvolle carrière als uitvoerder van Oude Muziek. Johan Huys (voorzitter, BE), Amandine Beyer (FR), Erik Bosgraaf (NL), Jan De Winne (BE), Sergei Istomin (RU) en Mieneke van der Velden (NL) vormen in 2014 de jury voor de Internationale Wedstrijden Musica Antiqua.

Ten slotte vindt in de historische setting van het Brugse belfort en zijn hallen een expo voor historische instrumenten plaats.

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?