Nieuws

Lunch Gar­den fail­liet: nog veel ondui­de­lijk­heid, ves­ti­ging Brug­ge Sint-Kruis gaat dicht

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Het faillissement van Lunch Garden en de sluiting van een twintigtal restaurants komt als een harde en onverwachte klap voor de vakbonden.

Van de 62 restaurants kunnen er 42 openblijven, de vakbonden vrezen dat het banenverlies richting de 400 zal gaan. "Er is nog veel onder voorbehoud, omdat veel zal afhangen van de faillissementsuitspraak", zei Bjorn Desmet van de socialistische vakbond ABVV na afloop. In onze provincie zijn er 4 vestigingen, twee in Brugge, één in Kortrijk en één in Waregem. Die in Sint-Kruis-Brugge zou alvast dicht gaan.

Lichtpuntje

"Hier houdt het op", zegt Desmet. "Het enige lichtpuntje is dat er een doorstart komt en dat een deel van de werkgelegenheid gered wordt. Onduidelijk is wel op welke manier en onder welke voorwaarden de doorstart zal gebeuren. We hopen daarover zo snel mogelijk met de nieuwe aandeelhouder aan tafel te kunnen gaan."

Overnemer CIM Capital is een Antwerpse investeerder die mee werd opgericht door Marc Van Hool, een telg van de bussenbouwer. Die nam vorig jaar ook al de Zoute Grand Prix over en transformeerde Veritas. Die winkelketen werd eind vorig jaar doorverkocht.

Belga
Ben Storme