Nieuws

Kin­de­ren vin­den roze sprink­haan in tuin in Zwe­ve­ze­le: Zeld­za­me gene­ti­sche afwijking”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Gisteren is er wel een hele speciale sprinkhaan opgedoken in Zwevezele, bij Wingene. Een roze exemplaar. Volgens een onderzoeker aan de UGent gaat het om een zeldzame genetische afwijking.

Een knalroze sprinkhaan zorgt gisteravond voor een wow-gevoel bij de drie jonge dochters van Epiphanie. Ze spotten het insect in de tuin in Zwevezele. "De kinderen waren aan het spelen en riepen: 'een roze sprinkhaan!'. We geloofden het eerst niet, maar ik heb er gelukkig wel nog foto's van kunnen nemen", vertelt Epiphanie Kellner.

Roze sprinkhaan

Makkelijke prooi

Geen illusies, maar dus een echte roze sprinkhaan. "Het is een soort mutatie van het gen waardoor de sprinkhaan eerder rood kleurt in plaats van bruin of groen. We noemen dat erytrisme", vertelt onderzoeker Robbe Cool van de UGent.

Het gaat om een zeldzame afwijking, maar toch vind je de sprinkhanen regelmatig. Wel zijn de insecten door hun roze kleur makkelijke prooien. 

De redactie