Nieuws

Kaas uit Rum­be­ke gaat de ruim­te in

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

De Amerikaanse astronaute Shannon Walker heeft al twee keer kaas van een West-Vlaamse kaasboerderij laten overvliegen naar het Internationaal Ruimtestation (ISS).

Dat staat vandaag te lezen in Het Nieuwsblad en Gazet van Antwerpen. Het gaat om kazen van boerderij 't Groendal, een familiebedrijfje in Rumbeke bij Roeselare. Ze belandden in het ISS via de Antwerpse kaasmeesters Van Tricht, die instaan voor de buitenlandse distributie, en een kaashandel in de Amerikaanse stad Houston, waar Walker klant is.

De astronaute blijkt verlekkerd te zijn op de kazen OG Kristal en Old Farmdale. "Dat zijn de varianten van onze Brokkeloud Roeselare en de Oud Roeselare die we maken voor de Amerikaanse markt", zegt Johan Deweer (60) van 't Groendal in de krant. "Dat vinden we echt straf. Wie denkt er nu dat er op een dag iemand je kaas zal eten in de ruimte? Maar we zijn er wel ferm trots op. Wat een mooie reclame is dit."

Belga