Nieuws

Jen­na Leb­run uit Menen bekroond voor bachelor­proef over fast fashion

Winnaars bachelors

Jenna Lebrun, studente Journalistiek aan Howest, heeft de derde plaats behaald in de categorie bachelorproeven van de Future Proef Award 2025-2026. Ze werd bekroond voor haar reportage over de impact van fast fashion op de duurzaamheid van kringwinkels.

Met haar bachelorproef ‘Welke effecten heeft fast fashion op de duurzaamheid van kringwinkels?’ viel Jenna Lebrun in de prijzen bij de Future Proef Award. Die bekroont eindproeven uit het Vlaamse hoger onderwijs die inspelen op maatschappelijke uitdagingen en een duurzame toekomst.

Lebrun werkte haar onderzoek uit in de vorm van een videoreportage met interviews. Daarin brengt ze in beeld hoe de groei van fast fashion een steeds grotere druk uitoefent op tweedehandsinitiatieven. “Het is een actueel en urgent thema”, klinkt het bij de jury. “Steeds meer kleding komt snel opnieuw in omloop, maar de lage kwaliteit en grote volumes zorgen ook voor problemen bij kringwinkels.”

Maatschappelijke meerwaarde

De jury looft vooral de toegankelijke aanpak van de studente. “De reportage toont helder de gevolgen van consumentengedrag voor milieu, economie en samenleving en werkt sensibiliserend”, aldus het rapport. Volgens de jury is het werk “een sterke en inspirerende reportage met duidelijke maatschappelijke meerwaarde”.

“De reportage toont helder de gevolgen van consumentengedrag voor milieu, economie en samenleving en werkt sensibiliserend.”

Met haar bachelorproef toont Lebrun volgens de jury hoe journalistiek kan bijdragen aan bewustwording en verandering. Door kledingconsumptie te linken aan de werking van kringwinkels maakt ze een complex duurzaamheidsvraagstuk concreet en herkenbaar.

Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?