Nieuws

Gesig­neer­de dak­pan­nen van oude casi­no geveild in Middelkerke

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Gisteren werden bijna 300 oude dakpannen van het oude casino van Middelkerke geveild. Opvallend: de eigenaar liet ze allemaal signeren. Het leverde 40.000 euro op. Er was vooral veel belangstelling online en de duurste dakpan was die van Panamarenko, 5100 euro.

Van Herr Seele over Arno tot Panamarenko. Allemaal grote namen signeerden de dakpannen. Gegeerd wild dus voor de verzamelaars. De eerste exemplaren verkochten dan ook meteen voor 300 à 400 euro. Het eerste echt grote bedrag, 2200 euro, ging naar een tegel van Cowboy Henk. In de zaal waren een tweehonderdtal liefhebbers aanwezig, maar veel mensen volgden de veilig ook online. 

Na vijf pannen al geschat bedrag

Voor de absolute topstukken hadden de kopers zelf meer dan 5000 euro over: een gesigneerde versie van Panamarenko. Vooraf hoopte initiatiefnemer Eric Vandewalle op 15.000, maar in totaal bracht het 40.000 euro op. "Je denkt een gemiddelde van € 50 per stuk op te halen. We waren 5 pannen ver en ik zat aan mijn geschat totaalbedrag."

Dat geld gaat naar de werking van de MUG-helikopter. En daar is burgemeester Dedecker tevreden mee: "Ik ben ontzettend blij dat we zo’n gift kunnen doen aan de helikopter West-Vlaanderen die zoveel levens redt."

Stefaan Six
Gianni Seeuws

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?