Lege wagen aangereden op overweg in Pittem: gevluchte bestuurder test positief op alcohol en drugs
Door een aanrijding tussen een trein en een auto ter hoogte van een overweg in Pittem reden er een tijd lang geen treinen tussen Tielt en Lichtervelde. Een aankomende trein botste er op een achtergelaten voertuig op de overweg. De politie kon de bestuurder intussen opsporen.
Een kijker liet ons weten dat er rond 8 uur een botsing is gebeurd tussen een trein en een auto. Volgens Infrabel vond het incident plaats aan een overweg ter hoogte van de Sint-Amandsstraat. Het gaat om de trein van Lichtervelde naar Tielt.
De treinbestuurder trok nog aan de noodrem en verwittigde de passagiers, maar kon een aanrijding niet meer vermijden. De trein sleurde de auto 300 tot 400 meter mee. Op het moment van de aanrijding zat er niemand meer in de auto.
Positieve alcohol- en drugtest
De lokale politie Tielt kon via de nummerplaat de bestuurder, een 39-jarige man, identificeren. Hij legde een positieve alcohol- en drugstest af. De man zal vandaag nog worden verhoord. Bij het ongeval raakte niemand gewond, maar de materiële schade is aanzienlijk.
"Technisch personeel van Infrabel is ter plaatse om het incident af te handelen en ervoor te zorgen dat er weer zo snel mogelijk treinen kunnen rijden", aldus Infrabel.
Hinder op het spoor
Volgens de eerste vaststellingen werkte de signalisatie normaal. Het parket West-Vlaanderen heeft een onderzoek geopend naar de precieze omstandigheden van het ongeval.
Tussen Lichtervelde en Deinze lag het treinverkeer geruime tijd stil. Rond 15.15 uur waren de sporen vrijgemaakt en konden er opnieuw treinen rijden. Volgens Infrabel zijn er wel nog gevolgvertragingen mogelijk.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?