Nieuws

Even geen bus? In Avel­gem kun­nen inwo­ners voort­aan terecht aan zes meerijpunten

Meerijpunten Avelgem

Avelgem heeft zes meerijpunten ingericht waar inwoners kunnen wachten op een lift van een dorpsgenoot. Het systeem moet extra vervoersmogelijkheden bieden, vooral voor inwoners van deelgemeenten waar het openbaar vervoer beperkter is.

Het begon als een idee, maar intussen zijn de meerijpalen in Avelgem een feit. Wie zich binnen de gemeente wil verplaatsen, kan voortaan gebruikmaken van zes meerijpunten. Dat zijn herkenbare plaatsen waar inwoners kunnen wachten op een bestuurder die dezelfde richting uitgaat. Die kan er vrijblijvend stoppen om iemand mee te nemen.

Meerijpalen
Nieuws

Avelgem wil liften promoten, en plaatst mogelijk meerijpalen

Waar kan je meerijden?

De meerijpunten liggen verspreid over de verschillende deelgemeenten:

  • Richting het centrum zijn er punten ter hoogte van het Atheneum en de Colruyt. 
  • In Waarmaarde en Kerkhove zijn er meerijpunten aan de Nieuwstraat en aan de bushalte Kerkhove Dorp. 
  • In Outrijve en Bossuit komen ze ter hoogte van de Sint-Pietersstraat en het Pompgebouw.

Extra vervoersmogelijkheden

Met het initiatief wil de gemeente een extra vervoersmogelijkheid aanbieden naast het openbaar vervoer. Vooral in deelgemeenten met een beperkter busaanbod kan dat een oplossing zijn. Het idee voor de meerijpunten ontstond eerder vanuit de bezorgdheid over vervoersarmoede en de besparingen bij De Lijn.

Meerijden is gratis en volledig vrijwillig. Respect, hoffelijkheid en gezond verstand staan centraal. Passagiers zijn verzekerd via de verplichte aansprakelijkheidsverzekering van het voertuig.

Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?