Nieuws

Dure old­ti­mer sport­wa­gen uit­ge­brand in Beauvoorde

Zondagnamiddag is een dure oldtimer sportwagen Lotus Elan volledig uitgebrand in Beauvoorde bij Veurne. De bestuurder die ter hoogte van de wijk 't Zwaantje in de richting van Houtem reed, kon nog net zijn sportwagen aan de kant zetten nadat hij rook uit het motorcompartiment zag opstijgen. 

Het koetswerk, dat bijna volledig uit kunststof (polyester) bestaat, stond in een mum van tijd in lichterlaaie. De brandweer kon enkel nog wat nablussen. Enkel het metalen frame bleef nog over van de sportwagen.

Eerste commerciële succes

Deze tweepersoons Britse sportwagens werden gebouwd tussen 1961 en 1975. De eerste versies waren nog als kitcar verkrijgbaar, maar later stapte men van dat idee af. Vanwege zijn tijdloos ontwerp en zijn techniek werd de Lotus Elan het eerste commerciële succes van het merk Lotus.

Bouwjaar 1967

De uitgebrande sportwagen was gebouwd van 1967. Er worden bedragen van 30.000 euro en meer neergeteld voor deze speciale tweezits Britse sportwagen die tot 1975 werd gebouwd. Er liepen 17.000 dergelijke modellen van de band.

 

2020-10-25 00:00:00 - Dure oldtimer sportwagen uitgebrand in Beauvoorde - schermafbeelding_2020-10-25_om_20.26.45.png
José Tyteca

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?