Nieuws

Duaal leren zit in de lift: Niet ieder­een is geschikt om op school­ban­ken te zitten”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Opleidingscentrum Syntra West wil nog meer ouders overtuigen van de voordelen van duaal leren. Daarbij volgen leerlingen een dag per week les op de schoolbanken. De andere dagen leren ze de job in het werkveld, bij een bedrijf waar ze nadien vaak aan de slag kunnen blijven. 

Er zijn momenteel zo'n 200 cursisten actief bij bedrijven in West-Vlaanderen, via duaal leren. Dat aantal zit in stijgende lijn, al verdient deze leervorm nog meer aandacht, klinkt het. "Niet iedereen is geschikt om op de schoolbanken te zitten en daar vijf dagen per week een opleiding te volgen. We willen meer mensen en ouders overtuigen van de mogelijkheden van duaal leren", vertelt Hugo Ghyselen van Syntra West.

"Doorgroeimogelijkheden"

Daphne Maes is zeventien jaar en werkt op het paardenbedrijf van koetsier Mathias Wentein in Brugge. Via duaal leren bij Syntra West kan ze haar passie in de praktijk omzetten. "Soms spring ik eens in en ga ik mee met de paarden naar de stad of naar de dierenarts."

Mathias Wentein werkt al tien jaar met leerlingen via het duaal leren. Zo'n extra werkkracht is een win-win voor het bedrijf. "Je kunt ze zo goed als zelf opleiden, ze weten de filosofie van het bedrijf en ze hebben doorgroeimogelijkheden."

De redactie