Nieuws

Der­de edi­tie Tri­ën­na­le Kort­rijk gaat op zoek naar oplos­sin­gen voor heden­daag­se problemen

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vandaag is in Kortrijk de derde editie van de Triënnale in Kortrijk voorgesteld. Het kunstenparcours draait rond het thema ‘After Paradise’. Samen met 21 kunstenaars gaan curatoren Patrick Ronse en Hilde Teerlinck via kunst op zoek naar oplossingen voor hedendaagse problemen zoals sociale spanningen en een vervuild milieu.

Op vijftien verschillende locaties in de stad tonen nationale en internationale kunstenaars hun antwoord op hedendaagse problemen. Een van de nieuwe locaties is het station en de stationsomgeving. “We proberen daarmee om de mensen te stimuleren om het openbaar vervoer te gebruiken. En dat ligt in de lijn van ‘After Paradise’. We moeten zorg dragen voor wat we hebben”, vertelt curator Patrick Ronse.

"Positief blijven"

De eerste Triënnale in Kortrijk was ‘PLAY’ in 2018, daarna kwam ‘Paradise’ en nu dus ‘After Paradise’. Volgens kunstenaar Nico Dockx leven we in een wereld met veel negativiteit waarin oorlog, discussies en racisme veel te vaak centraal staan. “Maar ik denk dat we positief moeten blijven en oplossingen moeten zoeken voor die problemen”, vertelt hij.

“Ik denk dat 'After Paradise misschien veel meer paradijs is dan 'Paradise'.”

Nico Dockx, kunstenaar
Voorstelling Triënnale Kortrijk

Onderwaterwereld in Texture

Sarah Westphal is een van de kunstenaars die voor de Triënnale in Kortrijk een installatie maakt. In haar werk dat straks te zien is in het museum Texture toont ze de onderwaterwereld. “Ik was al een tijdje geleden heel erg gefascineerd door de onderwaterwereld. Het idee kwam dan om zelf te leren duiken en het water zelf te filmen. Op die manier wilde ik alternatieve manieren van ‘zijn’ te exploreren”, legt de kunstenares uit.

Voorstelling Triënnale Kortrijk

Betalende editie

De vorige twee edities van de Triënnale Kortrijk (PLAY, 2018 en Paradise, 2021) waren volledig gratis toegankelijk voor bezoekers. Om de duurzaamheid van de Triënnale te bewaken, kiest Kortrijk deze keer voor een betalende editie. Onder het motto ‘pay what you can’, kan je bij de boeking van je ticket kiezen voor verschillende tarieven.

'After Paradise' loopt van eind juni tot begin oktober.

Voorstelling Triënnale Kortrijk
Kate Baert
Celien Tanghe

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?