Nieuws
 | update 

Boven­ver­die­ping van voor­ma­lig res­tau­rant stort in op Gro­te Markt in Menen

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Menen is de Grote Markt de hele dag afgesloten geweest voor het verkeer, nadat de bovenverdieping van voormalig restaurant De Sterre dinsdagnamiddag rond half vijf is ingestort. De stabiliteitswerken vandaag zorgden voor heel wat kijkers op de terrassen op de markt.

Het is rond 16.30 uur wanneer er gisterennamiddag op de Grote Markt in Menen een grote stofwolk opstijgt. Op dat moment zat er aardig wat volk op de terrassen van de markt. 

"Rond halfvijf in de namiddag zag ik hier al mijn klanten opstaan en in paniek slaan. Ik zag een stofwolk en hoorde gekraak en ik had meteen door dat het van het gebouw rechtover mijn deur was", zegt cafébaas Mehdi Achiba.

Dak Menen 3

"stabiliteit verzekeren"

De hulpdiensten waren snel ter plaatse en er raakte ook niemand gewond. Bij inspectie van het gebouw blijkt dat de achtergevel van het gebouw is ingestort en het dak zo naar beneden is gekomen. Er werd gisteren meteen beslist om het dak af te breken. 

"De bedoeling is om zo snel mogelijk de stabiliteit van het gebouw terug te verzekeren. Daarnaast moeten we ervoor zorgen dat bij het onweer dat vanavond verwacht wordt er geen verdere schade meer veroorzaakt kan worden. Dan kunnen we de straat die nu afgesloten is, weer vrijgeven", legt waarnemend burgemeester Patrick Roose uit.

Dak Menen

Heel wat kijklustigen

Ook vandaag komen trouwens nog heel wat inwoners van Menen naar De Sterre en de schade aan het gebouw kijken. Het restaurant staat al twee jaar leeg, maar is een begrip in de stad. De eigenaar was het pand aan het renoveren om opnieuw te verhuren als horecazaak. Nu moet hij afwachten of het pand gered kan worden van de sloophamer.

Dak Menen 2
Kate Baert
Bart Coopman
Celien Tanghe