Nieuws

Con­cert­ge­bouw Brug­ge voor­ge­dra­gen als kan­di­daat Vlaam­se Kunstinstelling

2015-01-30 00:00:00 - Concertgebouw Brugge voorgedragen als kandidaat Vlaamse Kunstinstelling

Vlaams minister van Cultuur Sven Gatz draagt Concertgebouw Brugge voor als kandidaat Vlaamse Kunstinstelling.

Dat heeft de Vlaamse regering vrijdag beslist. Als de instelling de procedure met succes doorloopt, heeft Vlaanderen er volgens minister Gatz een "Kompany' van de cultuursector" bij.

Op dit moment zijn er vijf erkende Vlaamse Kunstinstellingen: deSingel, Ancienne Belgique, Kunsthuis (Opera Vlaanderen Ballet Vlaanderen), Brussels Philharmonic en deFilharmonie. Vanuit het Cultureel-erfgoeddecreet erkent de Vlaamse Gemeenschap twee instellingen: KMSKA en het M HKA, wat het totaal op zeven Vlaamse instellingen brengt.

Uitnodiging

Met het Concertgebouw in Brugge (en ook de Vooruit in Gent) wil minister Gatz daar twee instellingen aan toevoegen. Wat het Concertgebouw betreft, zegt de Open Vld-minister dat "de instelling er op korte termijn in geslaagd is om in binnen- en buitenland gekend te zijn voor haar hoogstaande, diverse en uitdagende programmatie". Het Concertgebouw en De Vooruit zijn nu uitgenodigd zich kandidaat te stellen voor de erkenning als Vlaamse Kunstinstelling. Hun werking zal worden geëvalueerd door een erkenningscommissie met binnenlandse en buitenlandse experts. Op basis van deze evaluatie zal de Vlaamse regering wellicht nog voor de zomer een definitieve beslissing nemen.

De redactie