Nieuws

Cer­cle Brug­ge instal­leert onder­grond­se water­tank van 365.000 liter op nieuw oefencomplex

Drainage cercle2

Cercle Brugge investeert in een grote ondergrondse watertank voor het nieuwe oefencomplex. De tank kan 365.000 liter water opslaan, afkomstig van regenwater en de drainage van de oefenvelden. Het systeem moet helpen om ook tijdens langere droge periodes voldoende water beschikbaar te hebben.

De metalen constructie is 75 meter lang en wordt volledig onder de grond geplaatst. Daarvoor zijn momenteel voorbereidingswerken aan de gang. Omdat het grondwater nog te hoog staat, wordt het eerst tot een lager niveau opgepompt.

“We wilden met Cercle Brugge een heel duurzaam project realiseren”, zegt CEO Klaas Reynaert. “Vandaar dat we niet alleen in het gebouw voldoende aan het milieu en onze ecologische impact hebben gedacht, maar ook buiten hebben gekeken om voldoende wateropslag te hebben.”

2.500 badkuipen

Het regenwater van het dak wordt via een speciale leiding naar de tank gebracht. Ook de drainage van de oefenvelden is erop aangesloten. “Zo gaan we altijd voldoende water recupereren”, aldus Reynaert.

De tank heeft een capaciteit van 365.000 liter, goed voor ongeveer 2.500 badkuipen. Volgens Reynaert is de investering extra belangrijk met het oog op langere en intensere periodes van droogte.

Begin volgend jaar klaar

Om de tank ondergronds te kunnen plaatsen, wordt ongeveer vijf meter diep gewerkt. “Het grondwater zit momenteel nog te hoog waardoor we vijf meter diep moeten boren om het grondwater op te pompen en zo lager te krijgen”, zegt projectleider Sander Quicke van Mahieu nv.

Zowel de watervoorziening als het nieuwe oefencomplex moeten tegen begin volgend jaar klaar zijn.

Gianni Seeuws

gianniseeuws1@gmail.com

Gianni Seeuws

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?