Buizerd slaat vleugels terug uit
Na een verzorgingsperiode in het Vogelopvangcentrum in Beernem, is vandaag een buizerd terug vrijgelaten. Het dier werd een paar weken geleden gewond gevonden door enkele buurtbewoners.
Tussen al het coronanieuws en de temperatuurschommelingen door, had een groep buurtbewoners in Heule ook aandacht voor een gewonde buizerd. Eerder deze maand troffen ze het roofdier aan op een veld en werd de hulp ingeroepen van de vogelverzorgers uit Beernem.
Jong & oud
Nu het de tijd en zorg gekregen heeft om te herstellen, mag de buizerd terug z'n vleugels uitslaan. En dat deed het onder aandacht van jong en oud.
Op zich komt de buizerd vrij algemeen voor. Hij wordt vaak gespot door vogelaars. Om echter eentje van dicht te kunnen bezichtigen, is toch een ervaring. "De warme dagen komen stilletjesaan terug, en dan cirkelt hij vaak hoog in de lucht."
Opportunist
Ook nu cirkelde de buizerd een paar seconden rond vooraleer terug op zoek te gaan naar z'n nest. "Ze bouwen die vaak ook hoog in een boom. De opportunistische roofvogel bekleedt deze dan met mos of varens."