© Google Streetview
De paters Karmelieten in Brugge mogen dan toch twintig gastenkamers uitbaten in hun 17de-eeuwse klooster in de Ezelstraat. De stad geeft daarvoor een vergunning voor vijf jaar, onder strikte voorwaarden. Zo moeten de paters in het klooster blijven wonen en de kamers zelf uitbaten. Dat bevestigt burgemeester Dirk De fauw.
De vergunning werd eerder geweigerd omdat Brugge een hotelstop hanteert en er in principe maximaal drie gastenkamers per woning mogen worden aangeboden.
De stad maakt nu toch een uitzondering om leegstand in het klooster te vermijden en het religieuze erfgoed te bewaren. De voorwaarden moeten er tegelijk voor zorgen dat de kamers niet zomaar in een commerciële uitbating veranderen, bijvoorbeeld bij een latere overname.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?