Brugge ruimt tonnen afval uit de Reitjes: “preventie is soms onvoldoende”
Jaarlijks vist de dienst Openbaar Domein van Stad Brugge tussen de 2,5 en 4 ton zwerfvuil uit de Brugse Reien. Dat is ongeveer 50 à 75 kilogram per week, ofwel een kleine aanhangwagen vol afval. De stad organiseert al jaren opruimacties, maar de problematiek lijkt verre van opgelost.
In de zomermaanden is er meer afval door toerisme en activiteiten en ook de wind speelt een rol in hoeveel er in het water belandt. Voor het onderhoud van de Reien varen twee medewerkers tot drie keer per week met hun boot uit. De totale jaarlijkse kost bedraagt ongeveer 50.000 euro.
"Elke fles, elke fiets, elk stuk piepschuim dat we opvissen, bewijst dat preventie soms onvoldoende is."
GAS-boete
De meest voorkomende afvalsoorten die ze uit het water vissen zijn plastic verpakkingen, flessen, piepschuim en ander licht drijvend materiaal, waardoor het gewicht relatief beperkt is. Daarnaast halen ze gemiddeld een fiets per maand uit het water. Enkele keren per jaar gaat het om zwaar of groot materiaal zoals werfhekkens, mobiele toiletten of werfsignalisatie.
“Mensen die sluikstorten riskeren een GAS-boete. De Reien zijn geen vuilnisbelt. Burgers en bezoekers moeten mee hun rol opnemen", zegt schepen Franky Demon.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?