Nieuws

Brug­ge heeft een gloed­nieuw museum

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Brugge heeft een gloednieuw museum, in het Sint-Janshospitaal. Dat is één van de oudste en best bewaarde hospitaalgebouwen van Europa, in de Brugse binnenstad. Het museum was negen maanden dicht voor een nieuwe inrichting. Je vindt er voortaan een totaalbeleving waarbij de Brugse Memlingcollectie en nieuwe kunstwerken centraal staan. De rode draad in het vernieuwde museum zijn de negen eeuwen ziekenzorg binnen de muren van het Sint-Janshospitaal.

In het museum zie je een unieke reeks werken van Hans Memling, die hij maakte in opdracht van de zusters van het hospitaal. Nico Blontrock, schepen van cultuur: "Je weet dat wij op de wereld de tweede grootste Memling collectie hebben bij Musea Brugge. En we dachten: hoe kunnen we dat nu tonen op een nieuwe manier, anders dan anders. We gingen uit van dat fameuze Ursula schrijn en dat zie je hier dat schrijn herbouwd, maar dan meters hoog, waar we Memlings tonen,  een aantal van onze topstukken."

Museum1

Er is ook een hele collectie te zien met schilderijen en beelden van geneesheiligen, en alledaagse gebruiksvoorwerpen in het hospitaal van toen. Musea Brugge heeft ook hedendaagse kunstwerken aan de collectie toegevoegd.

Samen met de heropening verscheen bij de Veurnse uitgeverij Hannibal Books ook een toppublicatie over Hans Memling.

Redactie