Bouwproject Hoost veroorzaakt nog altijd problemen in Knokke-Heist
In Heist krijgt het bouwproject Hoost steeds meer kleur. Een deel van de stellingen is weg en de huizen en appartementen laten zich zien. Al is het niet allemaal goed nieuws: de buurtbewoners hebben nog altijd last van barsten in de muren sinds de bouwwerken begonnen.
De kleurrijke blokkendoos laat zichzelf steeds beter zien. 14 verdiepingen aan appartementen, huizen, horeca, een bib en een gemeenschapsruimte. Onder het plein: een parking voor meer dan 200 auto’s. Een echte eyecatcher in het centrum van Heist, al gaat er – sinds de bouw in 2022 – achter de gevels van de huizen errond nog altijd veel miserie schuil, zoals bij Laurence Van Everbroeck: "In de kelder komt het water overal binnen. De keldervloer, de kelderplaat is helemaal gebarsten. Er komen steeds meer barsten bij."
Door de werken zijn de muren beginnen schuiven. Dat hebben buurtbewoners ons toen in 2022 ook al getoond. Bijna drie jaar later is er nog geen verbetering. Elke dag moet Laurence water wegpompen. "Als de expertise van de tegenpartij gekomen is de eerste maal, dan lachten ze het eigenlijk een beetje weg. Ze zeiden: ‘mevrouw dit heeft niets te maken met de bouwwerken’. Maar toen zei ik: ‘dan zou ik toch niet heel mijn kelder ingericht hebben en afgewerkt hebben in hout. En er zeker geen speel-en wasplaats van gemaakt hebben’."

Van de verzekering zag ze nog geen cent. Wel kreeg ze, net als andere buurtbewoners, een financieel voorstel, wat minder was dan haar schadeclaim. Ze weigerde en start nu een gerechtelijke procedure. Ook de burgemeester hoopt alles snel te kunnen afhandelen. Cathy Coudyser, burgemeester: "Dat is natuurlijk een zaak tussen de bouwaannemer en de bewoners die schade geleden hebben. Maar als burgemeester zal ik maar gerust zijn als echt alle bewoners die schade ondervonden hebben op een correcte en faire manier ook vergoed zijn."