Nieuws

Bin­nen enke­le jaren voed­sel­bos in Zwevegem

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Een gezin uit Zwevegem maakt een stuk grond klaar voor één van de eerste commerciële voedselbossen in Vlaanderen. Door de vele variëteiten zullen klanten er over een heel uitgestrekte oogstperiode kunnen langskomen. 

"De traditionele boer probeert zijn gewas te telen en al wat er bij komt vernietigt hij om zijn eigen gewas te beschermen, terwijl wij hier samen gaan werken met  ondersteunende planten en bomen om een grote diversiteit te krijgen, zodat er een op zich staand ecosyteem ontwikkeld wordt. Op die manier is ingrijpen van de mens minder nodig", aldus Beukel Hoet van Pluktuin Bes.

Eigenaar Beukel zaait intussen bloemen om de ruim anderhalve hectare grond te verrijken en zo over vijf jaar een volwaardig bos te hebben.

2021-05-19 00:00:00 - Binnen enkele jaren voedselbos in Zwevegem - voedselbos2.jpg
De redactie