Nieuws

Bes­te chefs en maî­tres krui­sen de degens in Brugge

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Brugge is de wedstrijd voor 'Eerste Kok' en 'Eerste Maître d'hôtel van België 2021' van start gegaan in de Hotel- en Toerismeschool Spermalie.

Vijf jonge chefs en vier maîtres dingen mee naar de prestigieuze titel. De wedstrijd wordt al voor de 68ste keer georganiseerd door Club Prosper Montagné. Vanavond worden de winnaars van beide wedstrijden bekendgemaakt. Peter Goossens van het driesterrenrestaurant Hof van Cleve stelde de technische jury van de kokswedstrijd samen. Ferdy Debecker van restaurant Eyckerhof in Bornem is dit jaar ambassadeur van de wedstrijd en zit de jury voor.

Noordzeekrab en koekoek

Tijdens de finale moeten de koks drie gerechten bereiden: als voorgerecht een klassiek gepocheerd ei met Noordzeekrab en artisjok, als hoofdgerecht Mechelse koekoek en kalfszwezeriken en als dessert een warme appelbereiding. Een jury proeft alle gerechten anoniem en geeft de chefs dan punten. Voor de wedstrijd voor beste Maître is Laurence Rigolet-Wynants van het Brusselse restaurant Comme Chez Soi, dit jaar wedstrijdambassadrice. De vier maîtres zullen worden beoordeeld op onder andere hun voorkomen, talenkennis en organisatietalent, hun kennis inzake de etiquetteregels.

Belga