Nieuws

Bar­co ver­koopt Defen­se & Aero­s­pa­ce divi­sie aan Ame­ri­kaan­se groep

2014-09-29 00:00:00 - Barco verkoopt Defense & Aerospace divisie aan Amerikaanse groep

Technologiebedrijf Barco heeft een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse ‘Esterline Corporation’ over de verkoop van de Defense & Aerospace divisie. 

Esterline is een wereldwijde marktleider op het gebied van defensie en luchtvaart.

De transactie omvat aandelen en activa en is goed voor een bedrag van 150 miljoen euro. De verkoop kadert in Barco’s langetermijnstrategie om haar activiteiten te stroomlijnen en sterker in te zetten op de kernactiviteiten. Barco wil zich meer gaan focussen op de Healthcare, Entertainment & Corporate en Industrial & Government. Over een viertal maanden moet de deal helemaal rond zijn.

Barco’s Defense & Aerospace divisie is actief op het gebied van defensie, avionics, luchtverkeerscontrole, opleidingen en simulatie. De afdeling heeft kantoren in de Verenigde Staten, Azië en Europa en telt 600 medewerkers. In 2013 tekende de divisie voor 157 miljoen euro aan orders op en boekte een omzet van 150 miljoen euro.

Nathalie Dewulf