Nieuws

Alco­hol­slot op deel­steps in Kort­rijk tij­dens kerstperiode

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Wie tijdens de feestdagen, 's avonds en 's nachts een deelstep in Kortrijk wil gebruiken, zal eerst een test moeten afleggen. Met de test word je reactiesnelheid gemeten en wil het bedrijf nagaan of je te veel gedronken hebt.

De gebruikers die tijdens de kerstperiode een step willen huren, zullen in de app van Hoppy eerst een kleine test moeten afleggen. “De test is iedere dag actief tussen 22.00 uur en 5.00 uur. Wanneer de reactie van een gebruiker trager is dan 400 milliseconden, zal de step niet ontgrendeld worden”, klinkt het bij het bedrijf.

Alcoholtest

Met deze reactietest wil Hoppy inschatten of de gebruikers te veel gedronken hebben.

Voorlopig wordt het systeem enkel in Kortrijk ingevoerd, in samenspraak met de stad. In andere steden waar je Hoppy-steps kan huren, zoals Blankenberge en Knokke-Heist, wordt de test nog niet ingevoerd. “"Al kunnen we in samenspraak met de steden en met één druk op de knop het alcoholslot inschakelen. Dat kan bijvoorbeeld enkel in het weekend, of enkel 's nachts", klinkt het bij Hoppy.

Kjenta Vangampelaere

kjenta.vangampelaere@focus-wtv.be

Kjenta Vangampelaere
Celien Tanghe