ABS vreest voor doodsteek varkenshouders
De varkensprijs zakt diep weg en dat terwijl de prijzen in de zomer normaal stijgen. Dat zou de doodsteek kunnen betekenen voor veel Vlaamse varkenshouders. Dat vreest het Algemeen Boerensyndicaat. De organisatie trekt dan ook aan de alarmbel.
Van de week is volgens het ABS de marktprijs voor levende varkens met 6 cent per kilogram gedaald tot 89 cent per kilogram. In Duitsland is dat volgens de organisatie nog 21 cent meer. En in vergelijking met 30 jaar geleden liggen de varkensprijzen bij ons op één derde van toen. Maar de kosten zijn wel verdubbeld, klinkt het.
De vereniging wijst de Vlaamse en Europese overheden met de vinger omdat die gemaakte beloftes niet nakomen. ABS stelt zich dan ook openlijk de vraag: “Wie brengt er soelaas, wie stopt de teleurgang van onze sector? Dit moet stoppen of anders wordt dit de van de Vlaamse varkenssector!”
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?