5 jaar na verwoestende brand schittert Notre-Dame weer, mede dankzij dit bedrijf uit Ingelmunster
Vijf jaar na de verwoestende brand gaat de Notre-Dame dit weekend weer open voor het publiek. Kosten noch moeite zijn gespaard om de iconische kathedraal te restaureren, en daar heeft ook Group Monument uit Ingelmunster aan meegeholpen.
“Iedereen heeft er met heel veel passie en fierheid aan gewerkt.” Tine Schotte, uitvoeringsdirecteur van Group Monument, blinkt van trots wanneer ze over de restauratie van de Notre-Dame in Parijs vertelt.
De hoofdzetel van Group Monument is in Ingelmunster, maar de werken voor de Notre-Dame zijn in de vestiging in Zottegem gebeurd. Blokken steen zijn verwerkt tot puzzelstukken die in Parijs weer in mekaar zijn gezet.
“Iedereen heeft er met heel veel passie en fierheid aan gewerkt.”
“Wij hebben de opdracht gekregen om de noord- en zuidtopgevel van de dwarsbeuk te vernieuwen. Dat is het deel dat het sterkst heeft geleden onder de brand. Iedereen herinnert zich de val van de vieringtoren wel”, vertelt Tine.
© Group Monument
Restauratie is nog niet af
Morgen is er in Parijs een openingsceremonie met regeringsleiders en staatshoofden. Maar het werk aan de Notre-Dame is nog niet af.
“Er volgt sowieso nog een restauratiecampagne van de rest van de kathedraal. Want de stukken die niet door de brand zijn beschadigd staan nu ook nog vuil en zijn ook aan restauratie toe en we hopen dat we daar ook nog een deeltje van het verhaal kunnen verder schrijven.”
© Group Monument
Hoe dan ook is het een project waar ze nu al met veel voldoening op terugblikken.
“Als we nog eens in Parijs zijn, weten we goed waar onze stukjes zich bevinden. We kunnen dus ook levenslang aan ons nageslacht meegeven dat we er een deeltje van geweest zijn", besluit Tine Schotte.
Ook ceremonie heeft West-Vlaams randje
De ceremonie in de Notre-Dame krijgt nog een extra West-Vlaamse toets, want een bedrijf van een Brugse ondernemer zorgt voor de kledij van de geestelijken. Het gaat om 260 stola’s voor de aartsbisschop, de kanunniken en de diakens. Ze zijn gemaakt door een Franse dochteronderneming van de Brugse groep Arte Grossé van Marc Schotte. Onlangs nog leverde hij ook al het gewaad van de Paus voor de openluchtviering in het Koning Boudewijnstadion.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?