Nieuws

400 neer­hof­die­ren nemen deel aan schoonheidswedstrijd

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Menen nemen dit weekend ruim 400 neerhofdieren van 50 rassen deel aan een schoonheidswedstrijd. De keurmeesters hadden vandaag al de handen vol om de prijsdieren aan alle kanten te bekijken.

Kleine neerhofdieren waren vroeger belangrijk op een boerderij. Ze zorgden vaak voor variatie op het menu. Nu is het een hobby die oude rassen in stand houdt. Lars Droogenbroeck, Duiven keurmeester: “We hebben onder meer Franse vormduiven. Die werden van oorsprong gefokt voor het vlees. Maar die zijn door de jaren heen veredeld door selectie. Nu worden ze nog voor de show gehouden.”


“Als het geen goeie duif is, kan je ze nog altijd opeten.”

Lars Droogenbroeck, Duiven keurmeester

Ervaring uitwisselen

Op de beurs wisselen erkende kwekers hun ervaring en kennis uit. Maar ze zijn stilaan zeldzaam: In West-Vlaanderen zijn ze nog met 256, en er is weinig verjonging. Jaak Rousseau, Hoender keurmeester: “Je moet een tuin hebben. En plaats hebben om dieren te houden. En er zijn ook ziektes, zoals de vogelgriep. Wij in België hebben nog geluk. De overheid is wel streng maar ze laat ons tenminste nog onze hobby doen. Nederland moet het al vier jaar zonder kippententoonstelling doen.”

Neerhof1

Na de keurmeesters vandaag is het nu aan het publiek om de dieren te bewonderen, het hele weekend in zaal Koekuit in Menen. De tentoonstelling is een organisatie van Kleinveevereniging ‘Kleinvee West’.

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville