
In februari voert het agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust onderhoudswerken uit op het strand van Koksijde. Tussen de Koksijde Yachting Club (KYC) en de Charleroistraat voert Group Decloedt 233.000 kubieke meter zand aan.
Het extra zand is noodzakelijk om het veiligheidsniveau van het strand te garanderen. "Zo blijft onze gemeente beschermd tegen zware stormvloeden." Vanaf eind deze maand vindt de aanvoer van het nodige materieel plaats via de strandtoegang Ster der Zee. De toevoeging zelf vindt plaats vanaf februari en duurt ongeveer vier weken, als de weersomstandigheden meezitten.
Strand niet toegankelijk
De aannemer perst het zand op, vanuit een sleephopperzuiger (schip dat zand zuigt vanop de waterbodem). Omdat het schip enkel zand kan opspuiten bij hoog water, vinden de werken ook plaats tijdens het weekend, de krokusvakantie en zelfs 's nachts. Ter hoogte van het oppersen, is het strand niet toegankelijk.
De zandopspuitingen aan de kust vormen een bescherming tegen overstroming. Dat blijkt uit het CREST-onderzoeksproject van het Vlaams Instituut voor de Zee (VLIZ). "Nieuwe resultaten uit het vierjarige CREST-project tonen aan dat het strand na een storm deels spontaan herstelt in de daaropvolgende maanden. Tezelfdertijd dragen de opspuitingen met de hulp van de wind bij tot een natuurlijke versteviging van de duinen en bieden ze een beschermende buffer voor de zeedijken", laat de gemeente weten.
233.000 kubieke meter komt neer op 2.912.500 volle kruiwagens met zand.