Nieuws
 | update 

t Zand in Brug­ge speel­veld voor laat­ste campagnedag

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Waar vind je meer mensen in Brugge dan op 't Zand? Nergens. Althans, dat moeten de verschillende Brugse partijen gedacht hebben. Zaterdag probeerden verschillende partijen nog de laatste onbesliste kiezer voor zich te winnen in de Brugse binnenstad. 

N-VA Brugge zette nog alles op alles om Maaike De Vreese de wind in de zeilen te geven morgen. Concurreren met Dirk De Fauw zal niet makkelijk worden. Ook andere partijen hopen op een goed verkiezingsresultaat en trokken nog eenmaal naar het Brugse centrum. 

Laatste campagnedag VK24 Brugge

Verschillende acties 

Naast politici die lustig flyers uitdeelden, waren er ook verschillende acties. Zo was er een actie voor het klimaat van 'Grootouders voor het Klimaat': "Wij willen dat de kleine ondergrondse parkings in de binnenstad voorbehouden blijven voor de Bruggelingen, voor wie er werkt en er zorg verstrekt. En bezoekers en toeristen moeten eigenlijk parkeren aan de rand aan het station en onder ’t Zand", zegt Patrick Gheysen. 

Ook de Armoede-adviesraad van Brugge Dialoogstad wil van de gelegenheid gebruikmaken om nog eens druk uit te oefenen op het (nieuwe) beleid: "Het thema wonen komt zeer sterk naar boven. We hebben dit besproken met mensen in armoede. We vroegen wat voor hen prioriteit is in het lokale beleid in Brugge. Het thema komt samen met mobiliteit en de sociale rechten die niet gehaald worden sterk naar boven. Ons eisenpakket is vrij breed met verschillende thema's", vertelt Nele De Wachter. 

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?