
Er komt in Zonnebeke een verbod op glas tijdens de doortocht van de Ronde van Frankrijk op 9 juli. Horecazaken en occasionele drankstandjes van verenigingen zullen hun dranken in plastic bekers moeten schenken.
Ook wielerliefhebbers die langs het parcours plaatsnemen, zullen geen drank in glazen flessen mogen mee hebben. De lokale horeca die langs het parcours gelegen is, heeft begrip voor deze maatregel, maar vraagt toch om het verbod op glas te beperken tot de zone op de openbare weg. "Binnen in onze zaak willen we wel met glazen blijven werken, omdat wij heel wat speciaalbieren serveren en dat liever niet in bekers doen", zegt Simon Merlevede van De Volksbond in de Ieperstraat in Zonnebeke, waar de Ronde van Frankrijk voorbij komt. Burgemeester Dirk Cardoen heeft begrip voor deze vraag, maar heeft hierover nog geen beslissing genomen. Hij wil eerst nog eens samen zitten met de betrokken horeca-uitbaters om dit te bespreken.
In Ieper, waar de Tourrit op 9 juli start, is er momenteel nog geen beslissing genomen of glas al dan niet toegelaten zal worden op het openbaar domein. Jan Breyne, die voor het Iepers stadsbestuur de organisatie van de Tourrit coördineert, vindt evenwel dat men niet moet overdrijven. 'De Tourstart is geen popfestival', aldus Breyne. Maar hij wil eerst nog overleggen met het schepencollege, dat uiteindelijk de beslissing zal moeten nemen of glas al dan niet toegelaten wordt op de Grote Markt, waar de Tourrit start, en langs het parcours doorheen de stad.