Op de thuismatch van KV Kortrijk zamelden leerlingen van Spes Nostra uit Kuurne geld in voor de Damiaanactie om Lepra en TBC de wereld uit de helpen.
Maxime Lunga, een ex-tbc-patiënt kwam naar het Guldensporenstadion om de actievoerders een hart onder de riem te steken. Maxime kreeg de ziekte in 2000. "Ik hoestte veel bloed op. Ik ben naar het gezondheidscentrum gegaan en ik moest een behandeling van 8 maanden volgen. Ik had geen geld, want ik had alles gespendeerd aan mijn huwelijk. Ze zeiden dat ik niet bang moest zijn, dat ik gratis behandeld zou worden dankzij de Damiaanactie", getuigt hij.
Eersteklassers
De KVK- supporters lieten hun hart spreken en steunen de Damiaanactie De Damiaanactie trapte hun actie af in het Guldensporenstadion, maar later volgen ook nog de andere West-Vlaamse eersteklassers op een thuiswedstrijd.