Nieuws

Wordt Kos­mos Rode­berg gedeclasseerd?

Het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB) vindt geen private partner om het gebouw de Kosmos op de Rodeberg te Westouter te renoveren en opnieuw in te richten voor verblijfsrecreatie.

De Kosmossite, die 7 hectare groot is, werd in 2009 aangekocht door het ANB. In 2010 werd de zwaar verloederde site gesaneerd en werden er instandhoudingswerken uitgevoerd aan het voormalig modernistisch hotelcomplex. De Kosmossite bestaat uit twee delen: de bovensite met het beschermd gebouw en de benedensite, waar zich vroeger het openluchtzwembad en de ligweide bevonden. Die benedensite werd nu ingericht als landschapspark met heel wat speelmogelijkheden voor de jeugd.

"Maar het zorgenkind blijft de bovensite met het beschermd gebouw. Er wordt al geruime tijd gezocht naar private investeerders, om dit te renoveren en een nieuw leven  te geven. Maar de kandidaten haken af, omdat ze het met dit bestaande gebouw niet zien zitten om een rendabel project op te zetten", aldus jeugdschepen Wieland De Meyer van Heuvelland.

Beschermd

Heel wat mensen vragen zich trouwens af wat de waarde is van dit verloederd gebouw, dat gebouwd werd in 1934 en als erfgoed uit het Interbellum beschouwd wordt. Het werd beschermd omwille van zijn historische en architectuurhistorische waarde. "Maar met dit gebouw valt eigenlijk niets aan te vangen. Het schrikt potentiële private partners af. Misschien kan er beter aan gedacht worden om de procedure van declassering in gang te zetten, zodat het gebouw gesloopt kan worden", aldus schepen De Meyer.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?