Westhoek zet in op gastronomie, kindvriendelijkheid en fietstoerisme
Herdenkingstoerisme blijft ook in 2015 een belangrijke rol spelen voor de toeristische sector in de Westhoek, maar de regiowerking pakt ook uit met nieuwe initiatieven.
In het kader van WOI komen er nog zes nieuwe fietsroutes van ongeveer 40 kilometer. Het wordt ook uitkijken naar april, want dan worden de eerste gasaanvallen, precies honderd jaar geleden, herdacht, net zoals Anzac Day op 25 april. Op 9 juli is er de 30.000ste Last Post en november staat weerom volledig in het teken van Wapenstilstand.
Los hiervan pakt Westtoer opnieuw iets forser uit met andere thema's. Met de themaboekjes KD's wil de regio zich blijvend kindvriendelijk opstellen. Een ander speerpunt is het nieuwe initiatief "Weekend aan de Stroom" op 30 en 31 mei, waarin de IJzer- en Handzamevallei een hoofdrol opeisen. Er worden dan onder meer wandel-, fiets- en boottochten georganiseerd die uiteraard gepaard gaan met het culinaire. "Tal van initiatieven bewijzen dat de Westhoek nog veel meer toeristische troeven heeft dan de Eerste Wereldoorlog, van couleur local tot recreatie en een ruim kindvriendelijk aanbod", zegt de voorzitter van Westtoer Franky De Block.