Toeristisch herstel ook in West-Vlaanderen voelbaar
Het toerisme in West-Vlaanderen heeft zich duidelijk herpakt na de aanslagen van vorig jaar. In vergelijking met vorig jaar is er een stijging van bijna 8%. Dat zijn er zelfs meer dan in 2015, wat op zich al een recordjaar was.
De cijfers van Toerisme Vlaanderen voor de eerste vier maanden van 2017 tonen aan dat opnieuw meer toeristen de weg naar Vlaanderen vinden. Voor onze provincie betekent dat een stijging van 7.9% in vergelijk met dezelfde periode vorig jaar. Concreet zijn dat een goede 75 000 toeristen meer. Ook het aantal overnachtingen is gestegen met zo'n 4.2%.
22 maart
Het toerisme in Vlaanderen groeit dus opnieuw ten opzichte van de eerste vier maanden van 2016, die getekend werden door de nasleep van de lockdown in Brussel en de aanslagen van 22 maart. Het herstel na een moeilijk jaar lijkt normaal, maar de groeicijfers brengen de toeristische sector nu zelfs iets boven het niveau van de eerste 4 maanden van 2015, een echt toeristisch recordjaar. De toeristische overnachtingen zijn ten opzichte van dezelfde periode in 2015 gestegen met 2%. “De toeristische sector bewijst zijn veerkracht”, zegt Vlaams minister van Toerisme Ben Weyts. “Dat we de recordcijfers van 2015 nog overtreffen, is onverwacht goed nieuws”.
“Vlaanderen blijft beschikken over fantastische toeristische troeven”, zegt Weyts. “We gaan die troeven in de nabije toekomst nog sterker uitspelen. Zo wordt er hard gewerkt aan een ambitieus programma rond de Vlaamse Meesters, waarbij we Vlaanderen internationaal in de markt zetten als de bakermat van kunst, cultuur en innovatie in het verleden én vandaag”.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?