Ook het toerisme kreunt onder het Coronavirus. Zeker in Brugge was het nog nooit zo kalm als nu. Voor hotels en horeca is de situatie nog erger dan in 2016, met de aanslagen en terreurdreiging.
Bij de hotels regent het annulaties, en enkele restaurants die focussen op groepen overwegen in de week te sluiten. De stad Brugge overweegt maatregelen om de horeca wat financiële ademruimte te geven.
Maart is van nature al een kalmere maand voor Brugge, met uitzondering van Chinezen die normaal massaal afzakken. Maar ook zij blijven nu weg. Enkele restaurants die focussen op grote groepen overwegen zelfs tijdelijk te sluiten.
Maandag zal de stad Brugge maatregelen nemen om de horeca financiële ademruimte te geven. Zo wordt gedacht aan uitstel van betaling van ondermeer de toeristenbelasting en de terrasjestaks.
Bekijk ook
- Livecenter: volg hier alle nieuws over corona in West-Vlaanderen
- Hogeschool 3 dagen dicht voor online-opleiding
- Coronadreiging: Geen Gent-Wevelgem en geen E3?
- Vlaamse sportwereld annuleert alle publieksevenementen tot 31 maart
- Knokke-Heist: verbod op outdooractiviteiten; ook scholen dicht?
- Bekerfinale Club Brugge - Antwerp uitgesteld
- Algemeen bezoekersverbod in woonzorgcentra