Kust hoopt op goeie start paasvakantie
De toeristische sector aan de Kust hoopt op een goede start van de paasvakantie, meteen ook het begin van het toeristisch seizoen.
“De Kust is voor toeristen uit het binnenland en de ons omringende landen vooral een vertrouwde kortbij-bestemming. Vakantiegangers hebben een ‘thuisgevoel’ aan de Kust. De paasvakantie is voor velen tevens een jaarlijkse afspraak met de zee. Dit geldt ook voor de Franstalige Belgen. De tien kustgemeenten zorgen zoals steeds voor een ontspannen vakantiesfeer“, aldus Franky De Block, gedeputeerde en voorzitter Westtoer.
De vakantie start met het verlengde weekend van Pasen. Op basis van de inschattingen en het aangekondigd minder goed weer verwacht Westtoer dat 200.000 dagtoeristen dit weekend naar de Kust reizen. Zowel de krokusvakantie als de paasvakantie vallen dit jaar erg vroeg.
Terreur
De hotelsector is optimistisch: “De terreur heeft gevolgen voor de hele toeristische sector in België. Aan de Kust blijft het aantal annulaties beperkt. Vooral hotels met reservaties uit Groot-Brittannië voelen de impact. Voor het eerste verlengd weekend van de paasvakantie noteren de hotels aan de Kust een bezetting van 85 tot 90 procent. Bij goed weer verwachten de hotels extra last-minute reservaties voor de midweeks en de overige weekends”, aldus André Descheemaecker, voorzitter vzw Kusthotels.
Door de extra vluchten op de luchthaven van Oostende noteren de hotels bijkomende overnachtingen van vakantiegangers die vertrekken of aankomen.