Nieuws

Eer­ste sche­pen Oos­ten­de Voor Anker varen haven binnen

De eerste schepen voor Oostende voor Anker lopen de haven binnen. De organisatoren verwachten tegen de start donderdag 170 bijzondere schepen.

Het aantal deelnemers was nog nooit zo groot. Het maritiem festival staat deze keer in het teken van reddingen op zee.

Een van de blikvangers is de Etoile Du Roy. Het vroeg flink wat stuurmanskunst om dat schip door de sluizen te varen. De driemaster is een exacte kopie van een Frans marine fregat uit de 18e eeuw en al jaren een vaste gast op Oostende Voor Anker. Enkel schepen van minstens 40 jaar oud of bijzondere replica’s komen in aanmerking voor het festival. 

 

"Alle grote schepen zijn op tijd en zelfs een beetje vroeger. Vandaag verwachten wij nog een vijftigtal schepen. Dat betekent een honderdtal tegen vanavond  maar er moeten daar nog een zeventigtal bijkomen. Het wordt duwen want het dok ligt echt overvol," zegt organisator Hubert Rubbens.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?