Nieuws

Bij­na 450.000 her­den­kings­toe­ris­ten bezoch­ten Westhoek

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In 2016 bezochten 447 600 herdenkingstoeristen de Wereldoorlog I sites in de Westhoek. In vergelijking met 2015 is dit 11% minder.

Het Kenniscentrum van het provinciebedrijf Westtoer berekende dat de Westhoek in 2016 bijna 450 000 herdenkingstoeristen verwelkomde. Dit is 11% minder dan het jaar voordien, maar 8% meer dan in 2013. Opvallende vaststelling is dat steeds meer mensen hun bezoek aan één of meerdere Wereldoorlog I sites combineren met bezienswaardigheden en activiteiten die los staan van de herdenking.  

De binnenlandse markt is in 2016 goed voor een marktaandeel van 44%. De meeste Belgische bezoekers van het Wereldoorlog I erfgoed in de Westhoek zijn Vlamingen (nog steeds 93%). Slechts 4% komt uit Wallonië, 3% uit Brussel.
 
Het marktaandeel van de buitenlandse bezoekers in de Westhoek blijft ook in 2016 groot (56%). In volume is de daling bij de buitenlanders (-6%) lager dan die op de binnenlandse markt (-16%). 

 

De redactie