In de Sint-Salvatorkathedraal in Brugge wordt alles in gereedheid gebracht voor de wijding van de nieuwe bisschop zondag.
Liefhebbers van liturgie kunnen zich verheugen op een erg uitzonderlijke viering. Strikt genomen gaat het om de derde bisschopswijding in Brugge in 100 jaar. Door werken in de kathedraal kan er minder volk binnen en dus komt er ook een groot scherm in het congrescentrum Sint-Jan. Alles wordt zondag ook op een youtubekanaal van het bisdom live op internet uitgezonden.
In de kathedraal wordt zo veel mogelijk van de restauratiewerken verstopt achter grote doeken. 700 mensen zullen de wijding kunnen volgen in de kathedraal. Nog eens 500 mensen zullen alles in het congres-centrum Sint-Jan kunnen volgen op een groot scherm.
Voor de medewerkers van het bisdom komt er veel kijken bij de voorbereiding. De speciale eucharistieviering met de wijdingsceremonie duurt bijna 2 uur.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?