Aparte routes voor fietsers en wandelaars in havengeul Nieuwpoort?

De stad Nieuwpoort werkt aan een veiligheidsstrategie voor komende zomer. Het wil graag toeristen ontvangen, maar wil wel vermijden dat teveel mensen samenkomen op dezelfde plaats.
Welke evenementen nog kunnen plaatsvinden en in welke vorm, daarvoor wacht de stad nog de beslissingen van de federale overheid af. Ze denken wel aan een afzonderlijke route voor fietsers en wandelaars, onder meer op de wandel- en fietspromenade aan de havengeul. Weggebruikers zouden elkaar minder of zelfs helemaal niet kunnen kruisen.
In de zomer vormt de wandel- en fietspromenade langs de Havengeul een drukke verbinding tussen het historisch centrum en de badplaats. Het kan een idee zijn om daar eventueel een ontdubbeld traject te voorzien. Dit om grote mensenmassa’s te vermijden, verklaart burgemeester Geert Vanden Broucke:
“Er wordt gekeken naar de mogelijkheid om wandelaars via de Havengeulpromenade te leiden. Fietsers kunnen dan gebruikmaken van het fietspad in de Albert I laan en de Ventweg op de Kaai. Het praktisch uittekenen van dergelijke alternatieve routes is noodzakelijk om mensen niet onnodig veel met elkaar in contact te brengen. Maar of en hoe dit mogelijk is, moet uiteraard afgetoetst worden bij de bevoegde instanties.”
Stad Nieuwpoort investeerde de afgelopen jaren fors in het aanplanten en bestendigen van uitgebreide park- en groenzones. Deze strategie vormt in tijden van ‘social distancing’ een grote meerwaarde. Dankzij hun uitgestrekte karakter zullen deze stedelijke groenpunten in de komende zomerperiode extra belangrijk worden als alternatieve trekpleister.