Nieuws

30 à 40 asiel­zoe­kers in De Hop­per in Merkenveld

Het Rode Kruis bevestigt vandaag dat het vanaf volgende dinsdag 5 januari start met de opvang van asielzoekers in jeugdverblijf De Hopper in Merkenveld in Zedelgem. Het zou voorlopig gaan om 30 à 40 asielzoekers.

Zoals eerder gemeld staat het Rode Kruis in voor de opvang van de asielzoekers. Zo wordt er catering en sanitair voorzien en moeten de asielzoekers verplicht binnen blijven tussen 12u ’s avonds en 6u. ’s ochtends. ’s Nachts is er ook bewaking voorzien door de gespecialiseerde firma Group 4. Het gemeentebestuur staat ook in nauw contact met de politiezone Het Houtsche om de veiligheid te garanderen.

Korte periode

Volgens de verantwoordelijke van het Rode Kruis, Hilde Van Gastel, zullen in Merkenveld maximum 120 asielzoekers opgevangen worden en dit tot ten laatste 21 januari.

Het Rode Kruis voorziet ook een infovergadering om de buurtbewoners op de hoogte te brengen op maandag 4 januari om 19.30 u. in de kerk van Zedelgem De Leeuw.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?