Nieuws

West-Vla­min­gen vol­gen pre­si­dents­ver­kie­zin­gen VS

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Vandaag stemmen ze in Amerika voor een nieuwe president. Na een maandenlange bitse campagne tussen Donald Trump en Hillary Clinton is het land meer verdeeld dan ooit.

Dat vinden toch Europarlementslid Sander Loones uit Koksijde, die de verkiezingen ter plaatse volgt, en Bram Bourgeois uit Loppem, die al veertien jaar in Chicago woont.

Jean-Marie de Meester uit Oostkamp hielp twee keer Obama verkiezen, maar is nu thuis gebleven, teleurgesteld door het maandenlange moddergevecht. Clinton gaan steunen is ook niet nodig, vindt de Meester. Trump heeft tegen teveel schenen geschopt om kans te maken. "Mensen kiezen voor het minste van twee kwaden. Zowel Clinton als Trump zijn weinig populaire kandidaten."

Sander Loones is met een NV-A-delegatie in Washington en New York om de verkiezingen ter plaatse te volgen.  "Wie er ook wint, ik hoop dat de volgende Amerikaanse president banden met Europa en Vlaanderen nauw blijft aanhalen. Voor de ganse Europese Unie is een goede relatie met de VS, zowel op diplomatiek, economisch als militair oogpunt van cruciaal belang." Vanavond volgt hij de uitslagen van deze verkiezingsstrijd samen met duizenden Amerikanen op Times Square.

Ben Storme