Nieuws

Voor­zit­ter OCMW Gis­tel: storm in glas water”

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Annie Cool, de voorzitter van het OCMW van Gistel (CD&V), is niet erg onder de indruk van de reactie van Vlaams minister Homans omtrent de Arabische lessen die georganiseerd zijn.

"Dat is een storm in een glas water", zegt ze.  Volgens Cool ging het om een eenmalige lessenreeks van welgeteld acht uur voor medewerkers en vrijwilligers die in contact komen met anderstalige nieuwkomers. "Geïnteresseerden konden die cursus vrijwillig volgen om toch een paar woorden te kunnen spreken met nieuwkomers. Het spreekt vanzelf dat nieuwkomers in Gistel verplicht worden om Nederlands te leren. Ze hebben ook buddy's die Nederlands met hen spreken."

"De lessen Arabisch passen gewoon in de vormingsactiviteiten van ons lokaal dienstencentrum De Zonnewijzer. Die organiseert eens kooklessen, dan weer Franse lessen, nu waren dat lessen Arabisch."

Lees ook:

De redactie