Ontdek hier op welke partijen je bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ledegem kan stemmen.
CD&V/VD van burgemeester Bart Dochy wil op hetzelfde elan verder. Het kartel is trots dat de gemeente 1,2 miljoen euro kon recupereren na de zware brand bij de bedrijven Luyckx en Maro, 24 jaar geleden. Voorts zijn heel wat gemeentegebouwen energiezuinig gemaakt. Voor de volgende legislatuur gaat CD&V/VD voor kwaliteit en dynamiek. “Met kwaliteit bedoel ik dat we meer moeten inzetten op de kwaliteit van het onderhoud van het openbaar domein, zodat er minder zwerfvuil is”, zegt lijsttrekker Dochy. “We moeten ook inzetten op de kwaliteit van onze dienstverlening. Daarnaast is ook dynamiek belangrijk. We willen het verenigingsleven blijven ondersteunen en de ondernemers als partner zien. Zo kunnen we samen zorgen een levendige, bruisende gemeente waar de mensen graag wonen.”
Sp.a hekelt het fietsbeleid van de gemeente. “Niet veilig en vele gemiste kansen”, zegt sp.a. De partij wil ook meer inspraak van de bewoners bij de invulling van de bestemming van de voormalige jongensschool in Ledegem. Tenslotte willen de socialisten meer aandacht voor sociale thema’s. “Als je weet anno 2018 hoeveel eenzaamheid er is, dan is er nog heel wat werk aan de winkel. Ik denk dat het OCMW en de gemeente hier initiatieven moeten nemen om mensen met elkaar te verbinden. Jong en oud, om die eenzaamheid weg te werken,” zegt lijsttrekker Caroline Seynhaeve.
En Groen wil ook dat fietsen veiliger wordt in Ledegem. De partij wil dat de gemeente groener wordt. Zo hebben ze concrete plannen voor de bouw van een windturbine in de Muizelstraat maar ook letterlijk moeten er meer bomen, struiken en gras komen. “In de nieuwe wijken is geen ruimte voorzien voor groen en gras. Daar kunnen mensen samenkomen, van kinderen, jongeren, volwassenen en ouderen. Dat wordt nu helemaal niet voorzien,” vertelt Sien Jacques van Groen.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?